Alçı Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?

ana sayfa / haberler / Alçı Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?
Haberler
Alçı Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?

Alçı dekorasyon konutlarda, otellerde veya toplantı salonları gibi gündelik yaşamımızda bulunduğumuz birçok alanda önemli hale geldi. İç mimari dekorasyon ile doğrudan bağlantılı olan alçı dekorasyonları, mekânların tasarımında önemli bir dokunuştur.
Sizler için bu yazımızda alçı nedir? Nasıl dekorasyon malzemesi olarak kullanılır? Sorularının cevabını derledik.

Alçı Nedir?

Hammaddesi alçı taşı olan yapı malzemesine alçı denir. Alçıyı, kremsi bir kıvama gelene kadar su ile karıştırarak kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Esnek yapısından dolayı kolaylıkla kullanabileceğiniz pratik bir üründür. Hızlı kuruyup şekil alması özelliği sayesinde dekoratif malzemeler arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Ev, otel, konferans salonu gibi birçok alanın estetik görünmesini sağlar. Alçıyı yalnızca yapılarda değil dekoratif ürünlerde, duvar ve tavan süslemelerinde de rahatça kullanabilirsiniz.

Alçı İle Dekoratif Malzemeler Yapmak

Alçının esnek yapısı sayesinde dilediğiniz her şekli verebilirsiniz. Hızlı kuruma özelliği ile de zamandan tasarruf ederek kısa sürede dekorasyon malzemenizi yapabilirsiniz. Alçı; heykel, saksı, bardak altlığı gibi birçok ürünün yapımına müsait bir üründür.

Alçı İle Duvar ve Tavan Süslemek

Duvarı saran alçı yapı malzemesi ile duvara, tavana çeşitli şekiller yapabilirsiniz. Farklı tasarımlarla yapınızı, mekânları özgün hale getirmek için ideal bir üründür. Özellikle duvara yapacağınız farklı tasarımlar sayesinde estetik ve dikkat çekici bir mekân elde edebilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle tavan aydınlatmaları, mekânlara modern bir hava katmaya başladı. Tavan aydınlatması ile uyumlu görünecek desenler, tasarımlar yapmak mekânı ilginç kılabilir.

Alçı ile rahatlıkla duvarlarınızı, tavanlarınızı hayalinizdeki gibi tasarlayabilirsiniz.

Alçı Panel Yapmak

Karton ve alçı malzemelerinden paneller oluşur. Bu paneller ise bölme duvar veya asma tavan gibi yapılarda rahatlıkla kullanılabilir.

Özellikle yalıtım yapmak istiyorsanız alçı panel ile duvara kolaylıkla kaplama yapabilirsiniz.

Alçı paneller bölme duvarlara iç yalıtım yapmak için de müsait bir üründür. Bu sebeple özellikle yapınıza yalıtım yapmak istiyorsanız en doğru malzemelerden biri alçıdır.

Alçı Dekorasyon Her Yerde Yapılabilir Mi?

Eviniz başta olmak üzere, dekorasyonunu veya tasarımını yapacağınız her mekân için alçı dekorasyon uygundur.

Dilediğiniz renkte ve desende alçıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle evinizi hayalinizdeki gibi özgün bir hale getirmek için alçı ürünlerini kullanabilirsiniz.

Alçı ile yapacağınız dekorasyonlar ile mekânlar estetik ve modern bir görünüme sahip olur. Alçılar aynı zamanda ferah, iç açıcı bir ortam oluşturmaya katkı sağlar.
 

Hangi Alçı Dekorasyon Ürününü Tercih Etmelisiniz?

Onat Alçı, kaliteli ürünleriyle yapınıza değer katar. Onat Alçı’nın özel alçı ürünleri sayesinde hayalinizdeki estetik ve dekoratif yapıyı gerçekleştirmeniz mümkün. Bu ürünleri yakından inceleyelim:

Onatpan Beyaz

Onatpan Beyaz, ileri teknolojiyle, doğal alçı taşı kullanılarak üretilen alçı plaka malzemesidir. Çift taraflı özel kağıt ile kaplanmıştır. Bu malzemeyi;
  • Duvarlarda kuru yüzey tabakası olarak,
  • Asma tavan olarak,
  • Tavanlarda kaplama tabakası olarak,
  • Bölme duvar olarak
  • Dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz.
Yapınızın konforlu olmasını sağlayacak bu ürünü:

Mevcut duvara uygulayacaksanız Yaponat ile
Birleşim bölgelerine uygulayacaksanız Derzonat ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Onatpan Yeşil

Yapınıza estetik dokunuşlar yapmayı sağlayan diğer ürün Onatpan Yeşil’dir. Bu ürünün avantajlı özelliklerinden biri neme karşı dayanıklı olmasıdır. Bu sayede rutubet gibi olumsuzluklardan kurtulurken bir yandan konforlu, estetik bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Estetik ve doğal görünüm sağlayan Onatpan Yeşil sayesinde yapınızdan konfor eksik olmayacak.

Onatpan Kırmızı

Onatpan kırmızı ürününün en avantajlı özelliği yangına karşı dayanıklı olmasıdır. İnşaat dekorasyon işlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün size güvenli ortam da sağlar.

Onatpan Kırmızı ürününü ahşap veya metal iskelet üzerine vida ile uygulayabilirsiniz. Mevcut duvara uygulamak isterseniz ise diye Yaponat sayesinde kolayca uygulayabilirsiniz.

Yangına karşı yüksek dayanıklılığı ile hem güvenli hem de estetik yapılar için bu ürün tam size göre!

Onatpan Kırmızı Yeşil

İleri teknolojiyle ve doğal alçı taşı ile geliştirilen Onatpan kırmızı yeşil, hem neme hem de yangına karşı dayanıklıdır.

İnşaat dekorasyonlarında kullanabileceğiniz ürün, yapınıza estetik dokunuşlar yaparken maksimum güvenlik sağlar.

Karonat

Yapınızı hem dekoratif hem de kaliteli kılacağınız diğer Onat Alçı ürünü ise Karonat’tır. Kartonpiyer alçısı olan Karonat, dekoratif dolgu malzemesi olarak da kullanılmaktadır.

Karonat’ın esnek yapısı ve ileri teknolojili özellikleri sayesinde yüksek konfor sağlayabilirsiniz.

Alçı Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?” başlıklı yazımızdan memnun kaldıysanız “Alçıpan Tavan Hakkında Bilinmesi Gerekenler” başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.