hakkımızda

Yapı malzemeleri sektöründe çalışkan, güçlü ve kararlı duruşumuzun ilk adımlarına 2005 yılında ONPO MADENCİLİK İNŞ. SAN. ve TİC. AŞ’yi kurarak başladık. Kurulduğumuz günden itibaren Türk alçı sektöründe farkını ortaya koymak, lider konuma ulaşmak için çalıştık. Böylece, 2011 senesinde ONAT ALÇI markasını kurduk. Ankara Bala yolu 20. km’de yapı sektörüne katkı sağlayan fabrikamızda gelecek hedeflerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ettik.

Dayanıklı, güvenilir ve kaliteli ürünlerimizi geliştirirken, güçlü bir devlet ve güçlü bir ekonomiye katkıda bulunmayı temel ilke edindik. Bu sebeple 2015 senesinde ALİ RIZA ONAT AŞ grubuna bağlı olan %100 yerli sermayeli şirketimize ONATPAN Alçı Levha fabrikasını ekleyerek etkimizi genişlettik. Böylelikle güçlü ürün yelpazesi ve üretim kapasitesiyle 100.000 m²’lik alanda yıllık 450.000 ton Toz Alçı ve 15,000.000 m² Alçı Levha üretimi sağlayarak yapı sektöründe farkımızı ortaya koymaya devam ediyoruz.

Bugün hala, ürün kalitemiz, kapasitemiz ve çeşitliliğimizin yanı sıra, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini sağlamak için hassasiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Müşterilerimiz ile konuşuyor, onları dinliyor ve sorunlarına çözüm bulmak için sürekli çalışıyoruz. Çalışmalarımızı günümüz şartlarına uygun hale getirmek için yenilikçi bakış açısıyla hareket ediyor, teknolojik gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. Bu ilkeler doğrultusunda, Türkiye’nin yapı sektörüne çok yönlü fayda sağlamaya hiç durmadan devam ediyoruz.